Hakkında

Batuhan NAR, 12.09.1990 yılında Elazığ’da doğmuştur.

Eğitimine sırasıyla Namık Kemal İlkokulu, Bahçelievler Ortaokulu ve Balakgazi Anadolu Lisesinde devam etmiştir.

Lisans eğitimini Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünde 2012 yılında tamamlamıştır.

Yüksek lisans eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Tezli Yüksek Lisans programında “Üstün/Özel Yetenekli Öğrencilere Yönelik Destek Eğitim Odası Uygulaması: Sınıf Öğretmenlerinin Öz Yeterlikleri ve Görüşleri” tezi ile 2017 yılında tamamlamıştır.

Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler bölümünden 2023 yılında mezun olmuştur.

Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde öğrenimine devam etmektedir.

2013 – 2015 yılları arasında Okyanus Kolejlerinde üstün zekâlılar ve yetenekliler sınıf öğretmeni olarak çalışmıştır.

2015 – 2019 yılları arasında Alman Liseliler Kültür ve Eğitim Vakfı (ALKEV) Özel Okullarında sınıf öğretmeni olarak çalışmıştır.

2019 – 2023 yılları arasında Alman Liseliler Kültür ve Eğitim Vakfı (ALKEV) Özel Okullarında ilkokul müdür yardımcısı ve kalite yönetim temsilcisi olarak çalışmıştır.

2023 yılından itibaren Alman Liseliler Kültür ve Eğitim Vakfı (ALKEV) Özel Okullarında ilkokul müdürü olarak görevine devam etmektedir.

2017 – 2022 yılları arasında “4 Mevsim Bahçeşehir Dergisi”nin eğitim köşesi yazarlığını yapmıştır.

(TÖZOK) Türkiye Özel Okullar Derneği’nde 2020 – 2022 yılları arasında özel eğitim komisyonu üyeliği, 2022 – 2023 yılları arasında ise özel eğitim komisyonu başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.  2023 yılından itibaren özel eğitim komisyonu başkanlığı görevine devam etmektedir.

Çalışma alanları, “Üstün Zekalılar ve Yetenekliler Eğitimi”, “Destek Eğitim Odaları”, “Çocuklar İçin Felsefe”, “Köy Enstitüleri”, “Etik ve Uyum”, “Tasarım Yoluyla Anlama”, “Eğitim Yönetimi” ve “Eğitimde Teknoloji” şeklindedir. Bu alanlarda birçok internet sitesi ve dergide makaleler yazmış,  birçok ulusal kongre ve konferansta eğitimler vermiştir.

Amatör olarak müzikle ilgilenmektedir. “Kalbim Fırtına Biçer” isimli bir şiir kitabı, “Üstün”e Titre isimli bir eğitim – başvuru kitabı, “Yeni Okul” ve “Mesleklerle Atatürk” isimli çocuklara yönelik iki hikâye kitabı bulunmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir